Lepinguõigus

Küsimus: Auto purunes pärast remonti15.02.2011

Lasksin remonditöökojas autol ära vahetada hammasrihma. Auto sõitis peale seda ainult paar päeva ning selgus, et äsja paigaldatud hammasrihm oli katki läinud. Nüüd läheb auto remont päris palju maksma. Töökoda ütleb, et oli praak rihm.
Kuidas edasi käituda?

Vastus: Alo Pormeister, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Töövõtja vastutab töö lepingutingimustele mittevastavuse eest, mis on olemas töö juhusliku hävimise ja kahjustumise riisiko tellijale ülemineku ajal, isegi kui mittevastavus ilmneb alles pärast seda. Töö ei vastanud lepingu tingimustele, kui paigaldati praak hammasrihm. Töövõtja peab hammasrihma tasuta ära vahetama, kui Töövõtja selle tellis.