Lepinguõigus

Küsimus: Mil viisil sõlmida laenuleping, et hilisemaid oletatavaid probleeme vältida?07.11.2017

Tere.
Poja pere soovib saada laenu. Et hilisemaid oletatavaid probleeme vältida kuidas sõlmida laenuleping:
1. Kas notariaalselt kinnitatud ja hüpoteegiga tagatud?
2. Lihtlaenuleping - mis peab kindlasti olema lepingus, et hilisemate vaidluste korral oleks see kehtiv ka kohtus?
3. Hetkel on korteril hüpoteek laenuandjale. Kui mina tasun selle hüpoteegiga tagatud laenumakse, kas siis saab koheselt notari juures teha uue laenulepingu juba minu kasuks hüpoteegi tagatisel?

Vastus: Valentin Feklistov, jurist, Larssen CS OÜ & Larssen Legal OÜ, www.larssen.ee

Tere,
Soovitan teile lugeda alljärgnevat artiklit:
https://www.minuraha.ee/enne_laenu/
Mis tüüpi lepingut valida sõltub täiesti olemasolevast olukorrast.
Ei ole selge, kas te soovite anda enda pojale laenu ja saada võlausaldajaks tema suhtes panga asemel või tegemist hoopis teise olukorraga. Küll aga soovitatav alati kasutada laenu tagamiseks mingusugust tagatist, on see hüpoteek või muu kättesaadav tagatis. Kui tegemst on laenu andmisega pangakohustuse täitmiseks, siis võiks kasutada hüpoteegi loovutamist ühelt võlausaldajalt teisele (ehk teile).