Lepinguõigus

Küsimus: Kas pärast lepingu lõpetamist saab veel lepingueseme asjus trahve jms määrata?19.01.2018

Tere
Makseraskustesse sattudes ütles pank üles liisingulepingu. Kas peale lepingu ülesütlemist on pangal õigus esitada nö leppetrahvi liikluskindlustuse poliisi edastamise jätmise eest? Kui leping on lõpetatud, siis ei tohiks sellele lepinguesemele enam olla võimalik trahve jms määrata?

Vastus: Valentin Feklistov, jurist, Larssen CS OÜ & Larssen Legal OÜ, www.larssen.ee

Tere,
Lepinguga tutvumata on raske täpselt vastata.
Eeldan, et kui leppetrahvi maksmise aluseks olev lepingu rikkumine on tekkinud lepingu kehtivuse ajal, siis panganõue on põhjendatud.