Lepinguõigus

Küsimus: Tuttava nimele vormistatud kinnisvara tagasisaamine20.02.2011

Ostsin paar aastat tagasi ühe kinnisvara-objekti (ca 100 000 krooni). Pidasin läbirääkimisi müüjaga ja ruumi rentijatega. Vormistasin selle oma lähedase inimese nimele, andsin talle selle katteks kõik vajalikud summad, võtsin summa oma kontolt sularahas. Nüüd palusin selle minu nimele vormistada, kuid ta keeldub kategooriliselt.
Kas on üldse mingeid seaduslikke võimalusi selle objekti tagasisaamiseks? Temal sellist raha pole kunagi korraga olnudki.

Vastus: Alo Pormeister, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Juhul, kui Teie ja praeguse kinnistu omaniku vahel pole notariaalselt sõlmitud kokkulepet kinnistu võõrandamiseks Teile, siis Te kinnistu omandiõigust endale nõuda ei saa. Saate nõuda temale laenatud raha tagastamist, kui tõendate temale raha üleandmist.