Lepinguõigus

Küsimus: Kas kinkimisel pankrotis isikule võib minu kingitus minna pankroti võlgade katteks?05.03.2019

Tere,
Soovin kinkida maad ja osa maamajast isikule, kes tasub veel 1 aasta üksikisiku pankrotist tulenevaid võlgasid. Kas kinkimisel isikule võib see minna ka pankroti võlgade katteks? Kas peaksin ootama, kui kõik pankroti võlad on tasutud ja pankrot kuulutatud lõppenuks?

Vastus: Valentin Feklistov, jurist, Larssen CS OÜ & Larssen Legal OÜ, www.larssen.ee

Tere,

Kui on välja kuulutatud pankrot, siis antud juhul Teie kingitus läheb pankroti võlgade katteks. Parem oleks ikkagi oodata, kuni pankrotimenetlus on lõppenud ja kõik võlad tasutud.