Lepinguõigus

Küsimus: Kaasomandi välja üürimine27.10.2011

Üks kaasomanikest soovib korteri välja üürida ja nõuab selleks teise omaniku poolt koostatud ja allkirjastatud üürilepingut. Kuna teise omaniku soov on korter müüa, käis esimene omanik välja lahenduse, et kui teine omanik tema poolt nõutud üürilepingu allkirjastab, siis annab ta 6 kuu möödudes nõusoleku kaasomandi müügiks. Kuidas peaks omanik, kellelt üürilepingu sõlmimist/allkirjastamist nõutakse, käituma? Mida võib antud üürileping kaasa tuua? Eriti keeruliseks teeb asja see, et ühel omanikul (see kellelt lepingut nõutakse) on ka antud vara peale laen pangas, teine päris vaid pool korterit.

Vastus: Janno Kuusk, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Kaasomandi küsimused kuuluvad asjaõiguse valdkonda, mistõttu palun antud küsimuses pöörduda asjaõiguse valdkonna spetsialisti poole.