Lepinguõigus

Küsimus: Kas vastab tõele, et kuna me ei ostnud autot online-s, siis me ei saa autot vigade tõttu tagastada?02.03.2022

Ostsime automüügiplatsilt kasutatud auto, millele oli just teostatud tehniline ülevaatus. Kuna enne ostu ei olnud võimalik autot kontrollida, siis kontrollisime autot peale ostu vormistamist ametlikus margiesinduses. Ilmnesid paljud vead mille kõrvaldamine läheb üsna kulukaks. Otsustasime auto tagastada. Meile väideti, et kuna me ei ole ostu sooritanud online-s, siis meil ei ole õigust raha tagasi küsida. Kas see vastab tõele?

Vastus: Ilja Sipari, vandeadvokaat, Sipari Advokaadibüroo OÜ, www.sipari.eu

Teil ei ole õigust lepingust taganeda põhjust avaldamata 14 päeva jooksul. Selles osas on müüjal õigus. See ei piira aga lepingust taganemist olukorras, kus müüja on lepingut oluliselt rikkunud (nt müüja keeldub alusetult varjatud puuduste likvideerimisest).