Lepinguõigus

Küsimus: Kas võin maa müügi lepingust taganeda, kui vald ei ole lubatud aja jooksul raha kandnud?02.03.2022

Tere
Müüsime vallale maa. Kõik on notari juures kinnitatud. Vald pidi meile 3 tööpäeva jooksul raha kandma, mida pole siiani tehtud.
Kas ma võin lepingust taganeda, et tühistan lepingu.
On mul selline õigus?

Vastus: Ilja Sipari, vandeadvokaat, Sipari Advokaadibüroo OÜ, www.sipari.eu

Tere

Müügihind on reeglina notari deposiidis ja teie mainutid 3 tööpäeva viitavad just selle. Uurige palun notarilt, miks ei ole summat Teile üle kantud. Tehingust taganemiseks hetkel alust ei ole.

Kui aga vald pidi tasuma otse teile ja ei ole seda teinud, peate andma ostjale täiendava tähtaja kohustuse täitmiseks. Kui ka selle aja jooksul ostja oma kohustust ei täida, siis tegemist on olulise rikkumisega ja siis saate lepingust taganeda. Täiendava tähtaja andmisel võite määrata, et juhul, kui ostja ei täida täiendava tähtaja jooksul oma kohustust, siis loete ennast lepingust taganenuks.