Lepinguõigus

Küsimus: Kuidas müüa korterit, kui teine pärija on suuliselt nõus, kuid ei viitsi tegeleda ametlikult vormistamisega?30.11.2011

Pärast ema surma soovin nüüd müüa oma korteri. Kuid on veel üks pärija (onupoeg), kes ei taha raisata korterist loobumise ametlikult vormistamisele, põhjendades seda oma hõivatusega ja välismaal elamisega, suuliselt on nõustus müüma korterit, vastuväiteid ei ole. Mida teha, millised on korteri müügi võimalused?
Aitäh.
Lugupidamisega, L

Vastus: Janno Kuusk, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Antud küsimus kuulub pärimisõiguse valdkonda.

Samas märgin:
Kuivõrd kirjeldatud asjaolud ei võimalda teha ühest järeldust, soovitaksin pöörduda konsultatsiooniks notari poole, kes tuvastab, kas on sooritatud kõik vajalikud toimingud pärimismenetluses, kes on õigustatud isikud ja seejärel saab otsustada kas ning kuidas on kinnistu võõrandamine võimalik.