Lepinguõigus

Küsimus: Kas saan oma akna või raha tagasi, kui aknafirma läks pankrotti?08.12.2011

Küsin, ehk saate aitata. Tellisin AS GLASKEK-ilt akna, maksin kogu summa ära ja 2 nädalat peale seda läks GLASKEK pankrotti - ei saanud ma akent ega ka raha tagasi. Kas on mul lootust seda raha kunagi tagasi saada, aega on läinud sellest juba kaua mööda, ei midagi?
Jään Teie vastust ootama.
JK

Vastus: Janno Kuusk, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Kuna Harju Maakohus kuulutas AS Glaskek pankroti välja 11. augustil 2010, siis juhul kui Te ei ole esitanud AS Glaskek pankrotimenetluses tähtaegselt võlgniku lepinguliste kohustuste täitmise nõuet (PankrS § 46) või nõudeavaldust (PankrS § 93 ja 94), siis tänasel päeval kahjuks Teil asjakohased õiguskaitsevahendid puuduvad. Juhul kui olete eelnimetatud toiminguid teinud, tuleb vaadelda täpsemalt juba pankrotimenetluse asjaolusid (nõuete kaitsmise tulemit, varade ja võlgade koosseisu jne), et selgitada välja, kas teie nõue saaks rahuldatud.