Lepinguõigus

Küsimus: Kas korteri mitme kuu halduskulude maksmist võib tagantjärgi nõuda?21.12.2011

Tere!
Minul mure selles, et ostsin kevadel korteri - kuni tänaseni on kõik maksed korralikult tasutud.
Ja täna hommikul tabas mind üllatus - novembrikuu kommunaalmaksude peal oli 240€ halduskulu. Sulgudes aprill-november 2011.
Läksin haldusfirmasse ja palusin seletust.
Seal öeldi mulle, et raamatupidaja on teinud vea. Ja mulle pole kaheksa kuu ulatuses esitatud halduskulusi, et pean need nüüd tagant järgi ära tasuma.
Sooviksin teada, kas neil on see õigus niimoodi tagant järgi nõuda - kui arve peal pole olnud?
Mina olen ju kõik arved ära maksnud niimoodi nagu need mulle estitatud on.

Vastus: Janno Kuusk, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Kui te olete haldusteenust tarbinud, siis puudub õiguslik alus teenuse eest tasumisest keeldumiseks. Asjaolu, et teenuse osutaja ei osutanud õigeaegselt arveid, ei anna veel alust maksmisest keeldumiseks.

Küll aga võiksite antud olukorras tasuda kogunenud summat ositi ning haldusteenuse osutaja ei tohiks nõuda tasumisega viivitamise korral viivist, kuivõrd rikkumise (õigeagse ja kohase tasumise viibimise) põhjustajaks on osaliselt haldusteenuse osutaja ise.