Lepinguõigus

Küsimus: Kuidas minule kuuluvat korterit tasuta või müügina oma äriühingule vormistada, et tehing oleks seaduslik?28.03.2012

Kuidas enda nimel olev korter müüa või tasuta üle anda oma äriühingule, et maksukohustus ei tuleks suur või hiljem ei ilmneks, et tehing on seadusevastane? Soovin korteri panna firmale renditulu teenima. Ette tänades!

Vastus: Alo Pormeister, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Juhul, kui võõrandate korteri tasuta ärihühingule ning te ei saa selle eest varjatud tulu, siis tulumaksukohustust ei teki. Seega võite sõlmida tasuta võõrandamise lepingu korteri võõrandamiseks äriühingule. Selleks, et äriühing saaks teenida renditulu, ei pea omandit üle andma, vaid võib anda asja äriühingu kasutusse ja äriühing omakorda rendib korteri välja ning maksab kokkuleppelist rendisummat ka omanikule edasi.