Lepinguõigus

Küsimus: Kelle poole pöörduda, kui üürnik on jalga laskund koos minu osa varaga?18.07.2012

Tere! Üürilised ei ole täitnud lepingutingimusi, ehk on valetanud, tahtlikult jätnud maksmata arved ja üüri, rikkunud ning varastanud minule kuuluvad varad. Oli sõlmitud tähtajaline leping, kuid mulle pole isegi teada antud, et nad enne tähtaja lõppemist sooviksid lepingut lõpetada. Tean kuupäevaliselt, alates millest nad uuel üüripinnal elavad. Minu korterist lasti lihtsalt jalga ja võeti kaasa kõik, mis meeldis. Selgituseks veel niipalju, et üks tuba korterist oli meie poolt lukku pandud, seal olid hoiul meie asjad ja neil ei olnud õigust sinna siseneda. Sinna tuppa muugiti aga sisse ja asjad viidi minema. Telefonikõnedele ei vastata ja nüüdseks on number ära vahetatud, et neid kätte ei saaks. Kuidas ja kelle poole peaksin pöörduma, et abi saada? Tean nende uut aadressi, kas võiksin ise sinna kohale minna või peaksin pöörduma politsei, inkasso või juristi poole? Olen teavitanud nüüdset üürileandjat, mis petistega tegu on ja tema on nõus mind sinna korterisse kaasa võtma.

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Korteri vabastamine enne üürilepingu lõppemist ei vabasta üüri tasumise kohustusest. Kui teile kuuluvad asjad on ära varastatud, siis peaksite politseisse vastavasisulise avalduse tegema.