Lepinguõigus

Küsimus: Kas üürileandja võib müüa korterit, kui korter on üürile antud?24.07.2012

Tere,
üürin korterit, mille üürileping lõppes 31.07.12. 29.04 saatsin omanikule kirja, et sõidan juuni alguses Eestist ära ja tulen alles augusti lõpus tagasi. Soovisin teada, kas ta soovib korterit mulle edasi üürida või pean juuni alguseks välja kolima. Omanik tegi uue lepingu aastaks. 12.07 teatas omanik, et paneb korteri müüki. Kas korteri omanik on käitunud minu suhtes õiglaselt, sest ma ei soovi elada müügis olevas korteris? Ma ei saa ka välja kolida, sest tulen Eestisse alles augusti lõpus. Juhul, kui omanik leiab lähiajal ostja, peaksin kuuajalise etteteatamisega korterist välja kolima! Aga ma ei viibi Eestis ja uue korteri leidmine võtab samuti aega. Lisaks maksin suvekuudel korteri eest, teades, et tagasi tulles on mul kodu olemas.
Tänan vastuse eest!

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Paraku ei keela korteri üürimine selle müümist. Üürileping läheb üldjuhul uuele omanikule üle, ta saaks nõuda teilt korteri vabastamist, kui tal on korterit endal vaja.