Lepinguõigus

Küsimus: Kas kinkelepinguga saadud kinnisvara võib kohe müüa või takistab seda kinkija võimalus kinkelepingust taganeda?01.08.2012

Kas kinkelepinguga saadud kinnisvara on võimalik kohe müüa või pole see võimalik, kuna kinkijal on õigus mingi aja jooksul kinkelepingust taganeda?

Vastus: Alo Pormeister, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Kingi teel omandatud asja on võimalik kohe võõrandada (sh. müüa) ja kinkija õigus kinkelepingust taganeda seda ei takista.