Lepinguõigus

Küsimus: Kuidas valmistatud toote eest kogu summat kätte saada?03.09.2012

Tere!

Valmistasin ühele kliendile (olen FIE) mööblieseme. Kuna tal ei olnud võimalik kohe tervet summat ära maksta, siis leppisime kokku (suuliselt) ja e-maili teel (järelmaksulepingut ei teinud), et maksab osade kaupa. Nüüd on sellest möödas juba oma 6 kuud aga üle poole summast on ikka laekumata. Kuigi ta maksta ei ole saanud/suutnud, ei võta ühendust ka. Kui ise helistan, siis saadab vastu sõnumid või e-maili konkreetsete kuupäevade ja summadega, millal lubab ära maksta. Aga raha ikka ei laeku. Ühesõnaga - mul on olemas kirjavahetus, kus on kokku lepitud kuupäevad ja summad jne (ka SMS'id). Kuidas mul oleks võimalik selle inimese käest oma raha kätte saada? Kas kirjad ja sms-id on piisav alus nõuda võlga sisse vastavate asutuste kaudu?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Ainus pädev asutus, kelle abiga te võiksite raha kätte saada, on kohus ning seejärel, kui kohtulahend käes, kohtutäiturid. E-kirjad ja SMS-id on kohtus oma nõude tõendamiseks täiesti kõlblikud tõendid.