Lepinguõigus

Küsimus: Kas korteri ostu korral on vaja vormistada veel ka üleandmis-vastuvõtmis akt?25.09.2012

Tere. Ostsin korter ja olen selle täieõiguslik omanik, käidud notaris ja makstud korteri eest. Endine korteriomanik elas seal sees veel 1,5 kuud (kuni oma uue korteri ära remontis) ja nüüd annaks ta lõplikult korteri võtmetega mulle ära. Kas pean veel mingi üleandmis-vastuvõtmis akti koostama, kus oleks ka kirjas viimased näidud (elekter, vesi), sest korteri ostu-müügi lepingus neid ju pole?
Tänud vastamast.

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Sellise üleandmise akti koostamine on hea mõte vältimaks tulevikus võimalikke vaidlusi kommunaalteenuste jms tasumise ja tarbimise, kuid samuti korteril ilmnenud puuduste osas. Lisaks, üldjuhul fikseeritakse notariaalses lepingus ka ära, et valduse üleandmisel vormistatakse lihtkirjalik üleandmise akt, ka selleks, et fikseerida korteri üleandmise ja vastuvõtmise kohustuse täitmine.