Lepinguõigus

Küsimus: Laenasin foorumi kaudu eraisikule raha, kes aga maksekohustustest kinni pidanud ei ole - millised on minu võimalused lepingule tuginedes raha tagasi saada?24.10.2012

Tere,
Laenasin läbi foorumi eraisikule raha. Summa polnud väga suur - 200 eurot.
Tegime ka lepingu, kus oli näha summa, mis tuleb tagasi maksta ning ka maksete (3 kuud) kuupäevad. Leping oli tehtud pandiga (iPad), pandi aga lubasin tema kätte jätta, kuna pidi tööks väga vajalik olema.
Peale esimest makse tähtpäeva ei saabunud aga mingit raha. Nüüd lõpuks leidsin ta läbi teiste kanalite üles ja selgus, et "varitseb" end Saksamaal. Ütles, et rahadega tekkisid probleemid ja pidi seetõttu Eestist lahkuma. Kirjutasin, et saada pant Eestisse, saab võla ja intressid tagasi ja mina muud ei soovigi.
Sellega ta nõus ei ole, kuna iPad pidavat olema eluliselt vajalik inimestega suhtlemiseks.
Leping on mul olemas, kuid kas ma saan selle alusel ka reaalselt ka midagi ette võtta?
Tänan vastuse eest!

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Võlgnevuse kättesaamiseks saate pöörduda kohtusse. Oluline on see, et teaksite tema aadressi, et kohus saaks talle materjalid kätte toimetada.