Lepinguõigus

Küsimus: Millised seadused mind kaitsevad kui ostetud antiikne ese osutus võltsinguks?06.12.2012

Tere,

Ostsin juhututtavalt suure hinna eest antiikse kullast amuleti, mis nagu hiljem selgus, oli üle kullatud, mitte kullast ning mitte originaal, nagu tema väitis. Hiljem kui raha tahtsin tagasi, ütles tema aga, et oleme sõlminud suulise müügilepingu ja mina talle raha andes olen esitanud oma tahteavalduse. Mina aga ostsin amuleti teadmises, et see on originaal ning uskusin teda.
Millised seadused mind sel juhul kaitsevad?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Teid kaitseb peamiselt võlaõigusseadus.