Lepinguõigus

Küsimus: Riigimaksud korteri kinkelepinguga vormistamisel27.01.2011

Kui vormistada korter kinkelepinguga, kas sellele järgneval aastal on vaja maksta tulumaksu kingituseks saadud summa pealt. Tegemist oleks õe ja venna vahelise tehinguga.

Vastus: Alo Pormeister, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Korteriomandi kinkelepingu sõlmimise korral ei ole tulumaksu vaja tasuda, sest tegemist ei ole korteriomandi võõrandamisega tasu eest ning kasu ei teki. Juhul, kui kingisaaja võõrandab hiljem tasu eest (nt müügileping) kinke teel saadud korteriomandi ja saadakse seega kasu vara võõrandamisest ning tulumaksuseaduses sätestatud tulumaksuvabastused ei kohaldu, siis tuleb tasuda müügi tulemusel saadavalt kasult seaduses sätestatud ulatuses tulumaksu.