Lepinguõigus

Küsimus: Kas kontoriruumi üürileandja võib üüri maksmise viibimisel kohe elektri välja lülitada?03.01.2013

Firma üürib büroopinda, kuu üür on hilinenud, aga üürileandja lülitab kontoriruumidest koheselt elektri välja. Kas üürileandjal on õigus selliselt käituda?
Minu teada on maksmata jäänud arvete eest õigus küsida viivist, aga elektrit ei tohiks välja lülitada. See takistab igasuguse töö tegemist...
Tänud vastuse eest!

Vastus: Alo Pormeister, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Rahalise kohustuse täitmise rikkumise korral on võlausaldajal tõesti õigus nõuda viivist ning elektri väljalülitamine ei ole selleks õige meede. Üürileandja peab enda üürilepingust tulenevaid kohustusi samuti nõuetekohaselt täitma.