Lepinguõigus

Küsimus: Kas korteri, mille tagatisel on võetud laen ja seatud hüpoteek, saab lapsele kinkida?14.01.2013

Kui korter on abielupaari ühisomandis, sellele on seatud hüpoteek ning omanike laps on saanud kodukapitalilaenu (millega sai refinantseeritud esialgselt abielupaari kodulaen samale kinnisasjale), siis kas ja millistel tingimustel saavad omanikud nimetatud kinnisasja oma lapsele kinkida?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Korterile seatud hüpoteek ei mõjuta õigust seda võõrandada. Ei oma tähtsust kellele te selle võõrandada tahate. See, millistel tingimustel te seda oma lapsele kinkida tahate, peate ise välja mõtlema.