Lepinguõigus

Küsimus: Kas üürileping kehtib, kui vaidluse käigus ilmnes, et üürileandja ei olegi korteri omanik?21.01.2013

Tere,
sõlmisin üürilepingu (üürileping koostatud maakleri poolt ja tema juuresoleku). Kuu aja pärast tuli kommunaalarve kus oli üleval ka varasem võlg. Muidugi ma polnud nõus maksma. Siis hakkas üürileandja ähvardama, et kui ei maksa, siis ta vahetab korteris lukud, hiljem sain kiri, kus ta tahab lepingu lõpetada. Andsin kohe avalduse üürikomisjoonile. Aga nüüd avastasin (tahtsin end registreerida üürikorterisse), et üürileandja polegi korteri omanik! Kas sellisel juhul leping on kehtiv või ei?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Seadus ei ütle, et üürileandja peab igal juhul korteri omanik olema. Kui teiega on sõlmitud üürileping ja teile anti korter ka üle, siis võiks arvata, et üürileping kehtib.