Lepinguõigus

Küsimus: Kas tsiviilasjas võivad kohtus tunnistajateks olla lähisugulased? 30.01.2013

Tere!
Kas tsiviilasjas võivad kohtus tunnistajateks olla ema, isa, lähisugulased, kes võtavad protsessist osa?

Ette tänades vastuse eest

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Küsimusest jääb arusaamatuks, kuidas nad protsessist osa võtavad. Sellest aga oleneb, kas nad võivad selles protsessis tunnistajana osaleda või mitte. Üldjuhul ei keela seadus lähisugulasi tunnistajana üle kuulata, küll aga võivad nad ise keelduda ütlusi andmast.