Lepinguõigus

Küsimus: Kas on õigus ostuprotsess katkestada, kui lillemüüjal ei ole pakkepaberit ja õues lilled külmuksid?06.02.2013

Tere
Soovisin kaubanduskeskusest osta lõikelilli. Müüjal mulle paberit pakkimiseks anda ei olnud. Pakuti väikseid kilekotte. Kas mul on õigus kaubast loobuda, kui kardan et lilled transportimisel külmuvad? Autot mul ei olnud.

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Seadus ütleb, et ostjale üleantav asi peab vastama lepingutingimustele, muuhulgas ka pakendi osas. Kui mingit eripakendit ei ole välja reklaamitud, siis peaks see olema tavaline seda sorti asjade pakkimiseks kasutatav pakend. Kuivõrd lõikelilled pakitakse tavaliselt paberisse, siis ei vastanud asi müügilepingu tingimustele. Kui te nõudsite põhjendatult lillede pakkimist tavapärasesse pakendisse (kuna ei olnud autot ja lilled oleksid ära külmunud) ja müüja seda ei teinud, siis võiks asuda seisukohale, et teil oli õigus ostust taganeda.