Lepinguõigus

Küsimus: Kuidas vormistada kokkulepe, kui maksan teatud hüvitise korteri varjatud puuduste kompensatsiooniks?05.02.2013

Tervist.
Müüsin korteri. Nüüd väidab ostja, et korteril on varjatud puudused. Saime kokkuleppele, et maksan korteri ostjale teatud summa nende puuduste likvideerimisks.
Küsimus: kui kirjutame käsitsi kokkuleppe, et mina olen neile maksnud summa varjatud puuduste likvideerimiseks, kas see käsitsi kirjutatud leping on juriidiliselt kehtiv või peaks selle siiski vormistama notari juures?
Kas ma võin lepingusse sisse kirjutada punkti, et rohkem nad pretensioone ei esita?
Kas peale sellise lepingu allkirjastamist on neil veel õigus kohtusse pöörduda, kui nad leiavad järgmised asjad, mis neile korteri juures ei meeldi? Kuidas oleks õige käituda?

Vastus: Alo Pormeister, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Piisab kirjalikust kokkuleppest kulude hüvitamise kohta, mis sisaldab ka kokkulepet, et makstav summa hõlmab mistahes puuduste kõrvaldamist ja ostjal rohkem nõudeid müüja vastu ei ole ning kõik pooltevahelised võlasuhted on lõppenud.