Lepinguõigus

Küsimus: Kas Eestis asuva korteri kinkelepingu peame vormistama Eestis või Rootsis, kui meil on mõlemad kodakondsused?22.02.2013

Oleme abielupaar elukohaga Rootsi Kuningriik, oma tulumaksud maksame Rootsis. Meil mõlemal on nii rootsi kui eesti kodakondsus. Me omame ühiselt ostetud korterit Eestis. Minu abikaasa soovib oma osa eesti korterist kinkelepinguga mulle kinkida. Kas peame taolise kinkelepingu notariaalselt tegema Eestis või Rootsis?

Vastus: Alo Pormeister, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/

Eestis registreeritud korteriomandi kinkelepingu (sh. võlaõiguslik ja asjaõiguslik leping) peab tegema Eestis.