Lepinguõigus

Küsimus: Mida ette võtta, et üüriraha saada, kui inimene läheb ilmselt sundravile ja riiklik eestkostja ei taha maksta?09.10.2013

Tere Lp. Taivo Saks
Minu majas on allüürnik, kes tunnistati teovõimetuks. Nüüd sattus ta raskemas seisus haiglasse, sotsiaalosakond, kui tema riiklik eestkostja, ei taha üüri tasuda.
Samas 04.10. oli tema eestkoste muudatus, ühe linna alt teise linna alla, kuna sissekirjutus on selles teises linnas. Üürnikul on kehtiv üürileping ja sissekirjutus.
Järgmisel kuul on tal seoses haigusega kohus, ja arvatakse, et ta määratakse sundravile.
Millised on minu õigused ja kohustused? Millised siis, kui ta pikemaks ajaks haiglasse jääb?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Eestkosteasutus peab lähtuma oma tegevuses eestkostetava huvidest, mitte võtma endale kohustusi. Nähes, et eestkostetav seda ruumi niikuinii lähitulevikus kasutama ei hakka, võiks ta teiega sõlmitud üürilepingu üles öelda.