Lepinguõigus

Küsimus: Kui laen tagatakse hüpoteegiga, kas siis notariaalselt tõestamata laenuleping on notariaalakti osa?10.10.2013

Tere,
kui laen tagatakse hüpoteegiga, siis kas notariaalselt tõestamata laenuleping on notariaalakti osa, kuna laenulepingule on notariaalaktis viidatud ning see on notariaalaktiga seotud (TÕS § 9 lg 2)?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Oleneb, kas see laenuleping on notariaalaktile lisatud või mitte. TÕS § 9 lg 2 ütleb ju, et notariaalakti osaks loetakse sellele lisatud dokumenti. Ainult viitest ei piisa, et notariaalakti osaks muutuda.