Lepinguõigus

Küsimus: Kas peaksin muretsema, kui üürilendja nõuab kuid hiljem müstilisi summasid väidetavalt lõhutud asjade eest?14.10.2013

Pool aastat üürisime maja. Maksime üüri 100 eurot kuus. Puudus üürileping. Aprillis pidime välja kolima. Nüüd pool aastat hiljem nõuab üürileandja müstilisi summasid, väidetavalt lõhutud asjade eest, mis on vale. Ähvardab, et pöördub prokuröri poole. On tal üldse õigust midagi teha kui üürilepingut ei olnud sõlmitud? Ja kuidas peaksin mina edasi käituma?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Kui kasutasite korterit ja maksite üüri, siis järelikult oli teil ka üürileping sõlmitud. Leping on poolte kokkulepe, mitte paber. Kui poolte kokkulepe on paberile kirjutatud, siis võib leping ka paber olla. Kui olete veendunud, et te ei ole mingeid asju ära lõhkunud, siis ei ole teil põhjust ka millegi pärast muretseda.