Lepinguõigus

Küsimus: Kui maksan käendajana kohtutäiturile võla ära, kas siis saan kohe oma nõude võlgniku vastu kohtutäiturile sisse anda?15.10.2013

Tere!
Ma olen laenule käendaja ning põhivõlgnik ei ole laenu maksnud ja asi on antud nüüd kohtutäiturile. Kohtutäitur nõuab kogu võlga minult kui käendajalt (solidaarne). Kas on selline asi võimalik kuidagi, et kui ma maksan nüüd kogu selle summa korraga täismahus kohtutäiturile ära, kas siis on mul võimalik selle sama summa suuruselt nõue esitada läbi kohtutäituri praegusele põhivõlgnikule, sest ise võlgu kellelegi olla ei taha ja teeks parem nii siis, et kohtutäitur nõuaks põhivõlgnikult seda raha kasvõi terve tema elu jooksult temalt minu kasuks?

Lugupidamisega,

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Teil on võimalik see nõue esitada teise solidaarvõlgniku vastu, kuid enne kohtutäiturit peate oma nõude kohtu kaudu maksma panema.