Lepinguõigus

Küsimus: Kuidas lahendada arusaamatus, kui nõutakse suuremat summat, kui rendilepingus sätestatud sai?16.10.2013

Rentisin traktorit, sain rendilepingu, kus oli kirjas renditasu ja transpordikulu 65km eest, sest firma on 32,5km kaugusel ja selge, et tuleb tasuda ka tagasisõit. Nüüd esitati aga arve, kus transpordikulu nõutakse 130km eest, sest treiler ei jäänud mitte minu juurde, vaid sõitis tühjalt tagasi ja järgmisel päeval tuli rendimasina järele. Aga kuna seda pole rendilepingus selgelt kirjas, et maksta tuleb kaks korda edasi-tagasi sõit, ka suusõnaliselt mind sellest ei teavitatud, siis ma pole nõus seda maksma. On mul õigus?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Ilma lepinguga tutvumata ei ole võimalik teie küsimusele vastata.