Lepinguõigus

Küsimus: Kas ettevõte võib kinnisvara ostmisel lõpetada tähtajalised üürilepingud ettevõtetega, kuna vajab ise ruume?14.11.2013

Osaühing tegeleb kinnisvara haldamise ja hooldamisega ning tema omanduses on kinnisvara, milles asuvaid ruume on ta üürinud erinevatele ettevõtetele. Sõlmitud on tähtajalised üürilepingud.
Osaühingu osanikud on otsustanud oma osad võõrandada ja uuel osanikul on kavas üürilepingud ennetähtaegselt lõpetada, kuna vajab kinnisvara oma tegevuse arendamiseks. Kas sellisel juhul kuuluvad kohaldamisele VÕS § 323 sätted?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Osundatud säte kohaldub eelkõige eluruumi üürilepingutele. Pealegi, kui ettevõtte tegevus on just ruumide väljarentimine, siis jääb arusaamatuks, kuidas põhitegevuse käibe vähendamine ettevõtte tegevust arendab.