Lepinguõigus

Küsimus: Kuidas ma saaksin lahti käendaja staatusest?14.11.2013

Tere!
2008. aastal läksin olude sunnil praeguseks oma eksmehe majalaenu käendajaks. Laenu võttis mu eksmees paar aastat varem, kuid siis teatas pank, et vaja lisatagatisi. Niisiis laenu tagatiseks on korter, pluss veel mina. Maja ise on mere ääres Viimsis, mille väärtus on ka juba piisavalt hea. Peagi peale käändajaks minemist meie vabaabielu lõppes ja olen andud mehele nüüdseks juba 5 aastat aega mind sealt laenu tagant ära saada, kuid ta pole siiani suutnud uut käendajat leida ega ka panga silmis piisavalt oma palka tõsta. Mis moodi oleks mul võimalik sellest lepingust taganeda ja oma perega eluga edasi minna. Praegusel hetkel on meie pere olnud 4 aasta nn. ootaval režiimil.
Ma väga tänan kui te saaksite mind aidata!

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Paraku niisama lihtsalt te sellest lepingust taganeda ei saa. Lepingu saate lõpetada ainult kokkuleppel pangaga. Panga nõudmisi te teate ehk ise - eelkõige tuleb leida panga poolt aktsepteeritav tagatis....