Lepinguõigus

Küsimus: Kas maja kaasomanik saab müüa oma osa teisele kaasomanikule või on ka ülejäänud kaasomanikel mingi õigus?14.11.2013

Maja on jaotatud mitmete kaasomanike vahel. Üks kaasomanik soovib oma osa müüa teisele kaasomanikule. Kas nad saavad seda lihtsalt notari juures ära vormistada või on ka teistel kaasomanikel õigused ostule? Kas peab küsima ka nende nõusolekut?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Kui müüakse kaasomanikule, siis teistel kaasomanikel ostueesõigust ei ole. Just minnaksegi lihtsalt notari juurde ja vormistatakse ära.