Lepinguõigus

Küsimus: Kui mees võttis sms laenu ilma naise teadmata, kas siis varaliselt vastutab ka naine selle tagasimaksmise eest?21.11.2013

Mees (üks abikaasadest) võttis SMS laenu, naine ei teadnud sellest midagi ning nad on seaduslikult abielus, siis kas naine on sunnitud selle tagasi maksma? Kas naisel on õigus sealt firmast selle laenu üksikasju küsida?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Põhimõtteliselt on võimalik see nõue ka abikaasa vastu pöörata, kuid olenevalt sellest, kuidas seda laenu kasutati. Kogu abielu ajal kogunev vara ja asjad ei ole alati poolte ühisvara. Laenu üksikasju võite küsida, kuid kuna teiega ei ole lepingut sõlmitud, siis ei ole nad kohustatud teile seda infot väljastama. Vähemalt seni, kuni ei ole tuvastatud, et tegemist on ühiskohustusega.