Lepinguõigus

Küsimus: Kas kontori ülalpidamise suuremad kulud kui lubati on aluseks lühema etteteatamistähtajaga ülesütlemiseks?21.11.2013

Tere,
Rentisime kontoripinna ning algul öeldi meile keskmisteks kõrvalkuludeks oluliselt madalam summa kui need tänaseks on. Tõestuseks on e-kirjavahetus, kus haldur kinnitab kõrvalkulude keskmist suurust.

Lepingus on kirjas, et lepingu ülesütlemise otsuse teatamine peab toimuma kolm kuud enne. Meie soovime öelda lepingu varem üles.

Millised on meie kui rendile võtjate õigused?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Saate lepingu erakorraliselt üles öelda. Kui te ei oleks sellistel asjaoludel lepingut sõlminud, mis teile lepingueelsetel läbirääkimistel avaldati, siis on tegemist puudusega kokkulepitud asja omadustes.