Lepinguõigus

Küsimus: Kas see on tõesti nii, et 197 eurose laenu eest pean lõpuks intresside ja viivistega maksma 1800 eurot?04.12.2013

Sai aastaid tagasi võetud kiirlaen summas 197€. Asi läks kohtusse, kus küsiti põhinõue 570 pluss kohtutäituri kulud. Maksin selle nüüd aastaid hiljem ära ja kohtutäitur vastas, et kohtuotsusega pean maksma ka viivised. Viiviste summa tuli 900€ ja lisaks kohtutäituri kulud 200€. Ka tõesti olen sunnitud neid viiviseid maksma nii palju. 197€ suurusest laenust pean kokku tagasi maksma siis 1800€. Viiviseid saan hetkel veel vaidlustada kohtus.

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Põhjalikuma vastuse andmiseks oleks vaja kõigi dokumentidega tutvuda. Aga viiviste nõue võib põhjendamatult suur olla küll. Siiski ei saa te kohtutäiturit selles süüdistada, kuna tema lähtub kohtuotsusest.