Lepinguõigus

Küsimus: Kuidas peaks teavitama ostueesõigusega kaasaomanikke, kui neid on 50 ja kõigi nende andmeid ei ole?10.12.2013

Tere,
Saan aru, et seadus ei sea vormi kuidas peab käima ostueesõigusega kaasaomanike teavitamine ostu-müügi lepingust ja tingimustest.
Juhul kui kaasomanike arv on väike, siis teavitamine on suhteliselt lihtne, kuid kuidas on korrektselt teavitada, kui kaasomanike hulk on üle 50 ja kõikide kaasomanike kontakte ei ole võimalik saada?

Aitäh

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Nagu ise kirjutate, ei sätesta seadus teavitamisele vorminõuet. Teavitamine toimub inimeste hulgast olenemata sarnaselt - inimestele edastatakse info lepingu sõlmimise kohta. Teavitamise viisi valimiseks kasutage oma fantaasiat.