Lepinguõigus

Küsimus: Kuidas telefoni teel sõlmitud lepingut katkestada, sest ma ei arvanud, et hakkan iga kuu kaupa saama?11.12.2013

Tere,
mulle tehti telefoni teel pakumine tellida pesu. Nõustusin, aga kui tuli pakk koos arvega, siis selgus, et nad hakkavad mulle iga kuu pesu saatma. Seda müügiagent mulle telefoni teel ei öelnud, või vähemalt ei väljendanud selgelt, muidu ma poleks sellist otsust teinud. Maksin esimese saadetise eest ära, aga järgmistele saadetistele järele ei läinud. Aga ei helistanud ka ega tühistanud tellimust - selline ebaaus kauplemisvõte tekitas protesti, et kui ma pole kaupa tellinud, siis ei ole mul ka kohustust tellimust tühistada. Nüüd sain firmast meeldetuletuse, et olen neile kahe saadetise eest võlgu. Kuidas ma tõestan, et ei ole kaupa tellinud ega kätte saanud?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Alustagegi sellest, et kirjutate kõigepealt sellesse ettevõttesse oma mure. Kui te ei ole kaupa tellinud ega ka kaupa kätte saanud, siis ei ole te ka millegi eest võlgu.