Lepinguõigus

Küsimus: Kas tagatisraha kättesaamist peaks ka vahendama maakler või peab otse üürileandjalt seda nõudma?11.12.2013

Tere!
Lõpetasime üürilepingu kuu aega tagasi ning lepingus on kirjas selline punkt tagatisraha kohta: Tagatisraha kohustub Üürileandja Üürnikule Lepingu lõpetamisel/lõppemisel ühe kuu jooksul tagastama, kui Üürnikul ei esine võlgnevusi, mis on seotud Lepingu objektiga või kui Üürileandja ei ole eelnimetatud aja jooksul esitanud Üürnikule objektiga seotud nõuet.

Kuu aega on nüüd möödas lepingu lõpetamisest, tagatisraha pole mu arvele laekunud samuti mitte nõuet ega midagi muud. Võtsin ühendust maakleriga, kelle kaudu me korteri üürisime ning ta vastas mulle, et tema ei puutu enam asjasse, tema kaudu me üürisime ja leping on nüüdseks lõpetatud. Mida ma edasi peaksin tegema, et enda tagatisraha tagasi saada? Kas maakler tõesti enam asjasse ei puutu ehkki terve lepingu ajal käis kogu suhtlus tema kaudu? Mida ma peaksin ette võtma, et tagatisraha tagasi saada?

Lugupidamisega

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Eelkõige peaksite seda raha üürileandjalt küsima.