Lepinguõigus

Küsimus: Kui laenaja sureb, kas käendajad on kohustatud võla tasuma?20.01.2014

Kui laenaja sureb ja laenu käendajad ei ole sugulased ning lähedased loobuvad pärandusest, kas käendajad on endiselt kohustatud võla tasuma?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Isiku surmaga põhikohustus automaatselt ei lõpe ja ei lõpe ka käendus. Võla tasumise kohustuse olemasolu hindamiseks peaks asjaolusid rohkem teadma.