Lepinguõigus

Küsimus: Kui müüja ei kõrvalda puudusi ja tahab maja tagasi osta, kas ma saan siis nõuda minu tehtud kulude hüvitamist?10.02.2014

Seoses hiljutise majaosa ostuga avastasime seest majavammi, mida kinnitas ka vastav ekspert. Kui müüja ei ole nõus neid puudusi kõrvaldama ja tahab hoopis tagasi osta, kas meil on õigus küsida teostatud tööde eest hüvitist, so töötasu eraisikuna?
Teostatud tööd on enamjaolt lammutustööd seoses majavammi leviku piirkonna kindlaks tegemiseks.
Müüjat sai koheselt ka teavitatud puuduse avastamisest. Kuna eluase sai ostetud pangalaenuga, kas sellega seotud kulutused (lepingutasud, hindamised jne.) võib ka tagasiostu puhul "küsida".

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Lepingu sõlmimisega kaasnenud kulutusi võiks küsida, kuna lepingust taganemise korral tuleks taastada selline olukord, nagu lepingut ei oleks sõlmitud. Kuid teie töötasu nõudes kahtlen, mitte niivõrd nõude enda põhjendatuses. Eelkõige on küsimus selle suuruses ja tööde mahus, et kas sellises mahus töö eest just sellise summa võiks küsida.