Lepinguõigus

Küsimus: Kuhu pöörduda allkirja ekspertiisiks, kui on kahtlus, et tööandja võltsis töötaja allkirja töölepingul?13.02.2014

Kuidas ja kuhu pöörduda ekspertiisi tegemise vajadusel? On kahtlus, et tööandja võltsis töötaja allkirja töölepingul?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Ekspertiisi tehakse reeglina siis kui on tekkinud vaidlus ning selles vaidluses tuginetakse võltsitud dokumendile, mitte lihtsalt niisama. Kui aga selline soov siiski esineb, siis saaks sellise allkirja võltsimise kahtluse hajutada sellega, et tuleks töötajalt otse küsida, kas ta on lepingule allakirjutanud või mitte. Kui ta selles kindel ei ole, siis tuleks jah, kaaluda, millised ekspertiisid on vajalikud ja siis vastavasse asutusse pöörduda.