Lepinguõigus

Küsimus: Kuidas tegutseda, kui auto järelmaksuga müügi korral ei ole ostja tähtajaks maksnud teist osasummat?06.03.2014

Tere!
Müüsin auto järelmaksu lepinguga. Kohe maksti pool summast ja teise poole pidi maksma lepingusse märgitud kuupäeval, mil siis pidi ka auto omandiõigus talle üle minema. Kuid märgitud kuupäeval raha ei laekunud ja tema telefoni number on samuti välja lülitatud. Lepingus kirjas ka punkt, et viivis on 1% tähtajaks tasumata summast.
Kuidas peaksin edasi tegutsema?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Peaksite talle nüüd nõude esitama. Kui auto omandit ei ole talle üle läinud, siis võite kaaluda ka auto väljanõudmist.