Lepinguõigus

Küsimus: Mis vahe on hagiga ja hagita tsiviilasjal?14.03.2014

Soovin kohtule esitada tsiviilhagi. www.kohus.ee leheküljelt lugesin, et võib olla hagiga tsiviilasi ja ilma hagita. Mis vahe neil on? Tsiviilasi puudutab kaasomandist tekkinud rahalisi nõudeid. Kuidas peaksin toimima?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Hagi ja hagita menetluse vahe seisneb protsessi käigu erinevustes, kuid paari lausega ei ole võimalik neid lahti seletada. Oluline on see, et mõlemal juhul peate esitama kohtusse avalduse. Küsimusest ei selgu, milles nõue täpselt seisneb, kuid üldjuhul lahendatakse kaasomandi asjad hagita menetluses, samas kui rahalised nõuded lahendatakse reeglina hagimenetluses.