Lepinguõigus

Küsimus: Kas kõik tähtajalised üürilepingud muutuvad mingil hetkel tähtajatuteks?24.03.2014

Tere!
Sõlmisime eluruumi üürilepingu tähtajaga 1 aasta. Lepingus oli sees punkt, et kui 1 kuu enne lepingu tähtaja lõppemist osapooled lõpetamise soovist teada ei anna, loetakse leping pikenenuks veel 6 kuuks. Samuti on lepingus punkt, et lepingu lõppemisel kohustub üüriline objekti vabastama ja üürileandjale üle andma samal päeval kui leping lõppeb. Kas sellisel juhul ei muutugi tähtajaline leping tähtajatuks? Kas pärast seda nn lisa 6 kuud ongi leping läbi? Ja kui üüriline korterit ei vabastanud, siis elab ta korteris sees ebaseaduslikult?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Tähtajaline leping muutub seaduse järgi tähtajatuks peale tähtaja saabumist, kui üürnik jätkab asja kasutamist ja kumbki pool ei ole teatanud, et nad ei soovi lepingu täitmist jätkata. Teie leping on sisuliselt samuti tähtajaline leping, mis muutub tähtaja saabumise järel tähtajatuks. Seega ei kasuta te üüriobjekti mitte ebaseaduslikult vaid tähtajatu üürilepingu alusel.