Lepinguõigus

Küsimus: Kas üürnik võib lahkuda kolme kuulise etteteatamise aja keskel, mitte oodata lõppkuupäeva?24.03.2014

Kui üürileandja esitas tähtajatu üürilepingu lõpetamise soovi (kolmekuuline etteteatamine) kuna pani üüritava korteri müüki, kas tal on õigus nõuda, et üürnik tasuks kõigi kolme kuu eest lepingujärgset tasu või hoida kinni deposiiti, juhul, kui üürnik soovib korterist lahkuda juba pooleteise kuu möödumisel etteteatamise kuupäevast?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Antud juhul lõpeb leping ülesütlemise tähtaja saabumisel. Kuni selle ajani on teil õigus kasutada korterit ja üürileandjal õigus saada üüri.