Lepinguõigus

Küsimus: Kas on õigus nõuda üürileandjalt allkirja üüriraha kättesaamise kohta?01.04.2014

Kas on õigus nõuda omanikult allkirja üüri kättesaamise kohta? Ja Elasime suulise üürilepingu alusel, kõikide üüri maksed olid kirjalikult fikseeritud. Kuid tekkis vajadus taotleda toimetulekutoetust. Selgus, et üürile andja tulumaksu ei maksa. Ja selleks, et saada ametlik leping, lisab ta lepingule oma tulumaksu ehk tõstis üüri 20% võrra. Lepingusse jäigi suurem summa. Kuid suuline kokkulepe jäi, et maksame ikka endistviisi edasi, aga see on talle nagu kindlustuseks, et kui maksuamet temani ikkagi jõuab, siis saab ta selle raha meilt sisse kasseerida. Teine probleem on nüüd selles, et üürile andja ei taha enam kuidagi fikseerida ega kinnitada, et ta on üüriraha kätte saanud. Lepingus on kirjas, et loetakse tasutuks, kui lisalehel on allkiri, samas maksude hirmus ta seda ei allkirja ei anna. Ja pärast me ei saa kuidagi tõestada, et makstud on. Kui see kanda arvele, siis oleks see jälle nagu ametlik ja siis ta nõuaks suuremat summat.

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Täitmise kinnitust võita alati nõuda. Seda enam, et lepingus on kirjas, et tasumist tõendab allkiri lisalehel ...