Lepinguõigus

Küsimus: Kas piisab üürilepingu lõpetamisest e-maili teel teavitamisest?01.04.2014

Kas üürilepingu lõpetamisel üürileandja poolt piisab vaid e-maili teel teavitamisest või peab kindlasti olema avaldus, mis sisaldab:
1) üüritud asi;
2) lepingu lõppemise päev;
3) ülesütlemise alus;
4) eluruumi üürilepingu ülesütlemise puhul ülesütlemise vaidlustamise kord ja tähtaeg?
Ning mida see 4-s punkt täpselt tähendab seal?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Peab olema ülesütlemise avaldus, mis sisaldab neid tingimusi, mille te ise välja olete toonud. Selle avalduse võib teha ka emaili teel. Punkt 4 tähendabki seda, et avalduses tuleb selgitada, et üürnikult on õigus ülesütlemine vaidlustada.